MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: Krecik 1-50 [AVI]
Krecik 1-50 [AVI]
Dodał: nicollubin
Data: 05-07-2020
Rozmiar: 2.57 GB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: DLA DZIECI -> FILMY / BAJKI
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 31
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-29 23:43:26
OPIS:
Krecik (cz. Krtek) – czeski (początkowo czechosłowacki) cykl filmów animowanych dla dzieci. Stworzył go Zdeněk Miler.

Postać Krecika powstała w 1957 r. Uznany już wówczas twórca, reżyser filmu animowanego, animator Zdeněk Miler otrzymał zlecenie na film edukacyjny, który przedstawiałby produkcję tkaniny. Gotowy film, przedstawiający proces powstawania płóciennej koszuli, nasycony był licznymi opisami działania maszyn. Koncepcja filmu nie spodobała się Milerowi. Chciał bowiem, by film zainteresował małych widzów i aby informacje nie były podawane wprost - proces produkcji tkaniny miał stanowić tylko tło dla przygód jakiegoś zwierzątka. Zdeněk Miler nie chciał naśladować produkcji Disneya, nie chciał więc główną postacią filmu uczynić kotka, pieska, kaczora ani też myszki - te bowiem zwierzątka już w latach 50. były szeroko eksploatowane przez amerykańskie wytwórnie. Związana z tym anegdota mówi, iż w poszukiwaniu do swego filmu postaci całkiem nowej Miler udał się do lasu. Po paru godzinach bezowocnych poszukiwań, zniechęcony, poszedł w kierunku polany. Podążając przed siebie w zamyśleniu, potknął się o kopiec kreta.

Początkowo wydawało się Milerowi, że kret jest zwierzątkiem zbyt mało medialnym; ponadto wizerunki kreta, które zobaczył w atlasie przyrodniczym, nie spodobały mu się. Postanowił przestylizować postać według własnego pomysłu - i tak narodził się Krecik.

„To taka dziwaczna mysz bez uszu, z długim nosem i do tego nie widzi. Próbowałem narysować ją tak, by stał się z niej sympatyczny przewodnik w filmie dla dzieci. Rysowałem tak długo, aż postać zaczęła mi się całkiem podobać.” - wspominał narodziny jednego z najpopularniejszych bohaterów dziecięcego filmu animowanego jego twórca.

Pierwszy film opowiadający o tym, jak Krecik dostał nowe spodenki, powstał w roku 1956. Autor początkowo nie zamierzał tworzyć serialu. Duży sukces filmu o Kreciku sprawił jednak, że Miler postanowił wrócić do swego bohatera. W roku 1962 powstał kolejny film o Kreciku: Krecik i autko; był to początek serii, której kolejne odcinki powstają do dziś.

Krecik zdobył popularność wśród dzieci w ponad sześćdziesięciu krajach. Jest rozpoznawalny na całym świecie. Autor nieustannie pracował nad wyglądem postaci Krecika. Współczesny Krecik, w odróżnieniu od tego z pierwszego filmu, jest weselszy i wygląda młodziej. Krecik stał się też bohaterem książeczek dla dzieci i kolorowanek. Tworzono maskotki-Kreciki, jak również breloczki i inne gadżety z wizerunkiem sympatycznego zwierzątka. Tekst kilku książeczek - np. Krecik i spodenki czy Krecik i samochód - napisał czeski pisarz Eduard Petiška, wiele innych zaś napisała Hana Doskočilová.

19-centymetrowej wielkości maskotka Krecika poleciała w kosmos z załogą promu Endeavour w jego ostatnią misję STS-134[1].
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
Krecik - Krecik w mieście *1982* [VCDrip.XviD]
Krecik - Krecik w mieście *1982* [VCDrip.XviD]
Krecik [DivX] [Lektor PL]
Krecik [DivX] [Lektor PL]
Krecik i Mama [DVBS.DivX] [dub PL]
Krecik i Mama [DVBS.DivX] [dub PL]
Krecik i Telewizor [DVBS.DivX] [dub PL]
Krecik i Telewizor [DVBS.DivX] [dub PL]
Krecik i zielona Gwiazdka [DVBS.DivX] [Dubbing PL]
Krecik i zielona Gwiazdka [DVBS.DivX] [Dubbing PL]
Krecik - Krtek (1957-2000) [TVRip.XviD] [CZ]
Krecik - Krtek (1957-2000) [TVRip.XviD] [CZ]
Krecik: Kolorowy sen Krecika [VCDRip.DivX] [Dubbing PL]
Krecik: Kolorowy sen Krecika [VCDRip.DivX] [Dubbing PL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować