MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: YFEL 1710 - WILLA WISIELCÓW (2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
YFEL 1710 - WILLA WISIELCÓW (2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 07-09-2020
Rozmiar: 331.08 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...[Gdy obojętność jest przyzwoleniem, a przyzwolenie jest akceptacją, gdy akceptacja jest tłumaczeniem że sytuacja jest wyższa racją...]

Przeszłość ożywa między innymi dzięki takim płytom jak debiut Yfel 1710.

“Willa Wisielców” to 6 odsłon opresyjnego, nawiedzonego i do cna złego black metalu w wykonaniu nowej formacji Klimorha (Non Opus Dei). Przerażająca i żywcem wyjęta z najczarniejszych dziejów Warmii, odwołuje się do szczytowych dokonań drugiej fali, a z drugiej strony brzmi wyraziście i świeżo. Całość idealnie dopełnia doskonała oprawa graficzna Roberta A. von Rittera.
O tym tworze chodziły już słuchy długo długo i przyznam, że czekałem z niecierpliwością aż słowo stanie się ciałem. Czy tam dźwiękiem. Mówię o Yfel 1710 – side projekcie Klimorha z Non Opus Dei.

Jeśli chodzi o Non Opus Dei to jestem ich szalikowcem od bardzo dawna, tym bardziej więc wyczekiwałem „Willi Wisielców”, wiedziony ciekawością na ile muzyka tych dwóch grup będzie się od siebie różnić. Premiera debiutu Yfel 1710 miała miejsce już chwilę temu, więc sprawa jest już wyjaśniona – sama muzyka się różni, ale słychać też punkty styczne. Zacznijmy może od tego, że sześć utworów, które zostały zamieszczone na tym krążku to oczywiście black metal. W porównaniu do Nieboskiego Stworzenia – bardziej klasycznych, trzymających się pierwotnych zamierzeń czarnego metalu. Jest to zimna, agresywna muzyka – czasem pełna rozpaczy, czasem wściekłości. Blisko jej do dokonań fińskiej sceny – Beherit, Horna, Goatmoon – tego typu klimatów. Koniecznie należy jej słuchać w połączeniu z tekstami, które dostarczają nam historii związanych z Olsztynem i jego okolicami. Od razu powiem – historii prawdziwych i ani trochę nie nastrajających słuchacza w pozytywny sposób. Nie wyobrażam sobie słuchania Yfel 1710 i odłączeniu tekstów od muzyki. Szczególnie, że w mojej opinii Klimorh zrobił na tym albumie chyba najlepsze wokale w całej swojej karierze, a apogeum szaleństwa osiąga chyba w „Zachowaj Mnie”. Generalnie, „Willa Wisielców” to doskonały materiał, zdecydowanie przypadnie do gustu maniakom klasycznej black metalowej sztuki.

Mam równocześnie nadzieję, że to nie jednorazowy wyskok Klimorha z Yfel 1710. Ta muzyka jest zbyt dobra, by skończyło się tylko na jednej płycie.

Oracle
Wychodzi na to, że Klimorh nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym roku, i dosłownie za chwile uraczy metalową brać kolejnym projektem, który ma szansę stać się czymś więcej, niż tylko jednorazowym wytryskiem złowieszczej inspiracji.

Warmia to region o niezwykle złożonej i barwnej przeszłości. Grzebiąc w różnych historycznych zapisach, możemy dokopać się do roku 1243, wtedy te ziemie zamieszkiwało plemię Warmów – stąd też i sama nazwa. Przez lata Warmia była pod władaniem Państwa Krzyżackiego, Księstwa Polskiego, by po pierwszym rozbiorze stać się częścią Królestwa Prus i tak aż do roku 1945. Przez te lata Warmia obrosła wieloma legendami i podaniami, często bardzo krwawymi, mrocznymi, złowieszczymi. Klimorh od lat zafascynowany jest przeszłością ziem na których przyszło mu żyć, sam mieszkam w Olsztynie od narodzin, czuję się Warmiakiem i rozumiem jego fascynacje, ba nawet ją podzielam. Nie dziwi mnie więc fakt, że nowy projekt stał się przekaźnikiem tego niezwykłego folkloru. “Willa Wisielców” istnieje naprawdę i stoi do tej pory, opowiedziana w utworze “Szpital Przemienienia”, historia szpitala psychiatrycznego również. Na jego szczątkach stoi teraz Uniwersytet Warmińsko Mazurski, samo Kortowo nadal jednak ma pewną specyficzną, złowieszczą aurę. Pozostałe utwory także są historiami opartymi na faktach, które Klimorh spisał swoim niezwykle barwnym i poetyckim językiem, który nasączony jest jak zwykle złowieszczą, mefistofeliczną emanacją.

Nie da się niezauważyć, że “Willa Wisielców”, jest chyba najbardziej diabolicznym tworem K. – zarówno od strony lirycznej jak i czysto muzycznej. Krzywdzącym byłoby jednak nie wspomnieć o pozostałych dwóch członkach projektu, którzy na muzyce Yfel, odbili mocno swoje piętno. Nie będę zdradzał ich nazwisk, bo może sobie tego nie życzą, nie wiem. Jednakże są to postacie, które wypłynęły po latach niebytu z podziemia, a w latach 90 tych były mocno aktywne na warmińskiej scenie.

Muzycznie Yfel 1710, sięga do korzeni black metalu drugiej fali i robi to tak umiejętnie, że mimo iż inspiracje są oczywiste, to jednak jak wszystko w czym macza łapy Klimorh – całość nabiera bardzo osobistego charakteru. Wpływ na to ma w głównej mierze niezwykle ekspresyjna maniera wokalna oraz wspomniany już liryczny koncept. Jadowitość głosu Klimorha balansuje na granicy szaleństwa i diabolicznej psychozy. Utwory mimo, że z założenia proste, podszyte są hipnotyczną melodyjnością i melancholią. Brzmieniowo dostajemy esencję tego czym Darkthrone raczył nas na chociażby na albumie Panzerfaust. Jeśli więc bliska wam jest wciąż tego rodzaju muzyczna ekspresja to rozpłyniecie się w “Willi Wisielców”.

No i ta fenomenalna oprawa graficzna Roberta A. von Rittera. Chylę czoła.

Adam Fokow
1. Szpital Przemienienia - Kortau 7:57
2. Warszawska 107 7:14
3. Dead Landscape 8:17
4. Zachowaj Mnie 5:46
5. 1710 8:00
6. Barczewskie Noce 3:58
https://www.youtube.com/watch?v=p8h2oCnIg2Y
!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
YFEL 1710 - WILLA WISIELCÓW (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
YFEL 1710 - WILLA WISIELCÓW (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
IRON ANGEL - EMERALD EYES (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
IRON ANGEL - EMERALD EYES (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
GAZPACHO - FIREWORKER (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
GAZPACHO - FIREWORKER (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
OVER THE VOIDS - HADAL (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
OVER THE VOIDS - HADAL (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
OVER THE VOIDS - HADAL (2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
OVER THE VOIDS - HADAL (2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
LEPROPHILIAC - NECROSIS (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
LEPROPHILIAC - NECROSIS (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
AZURE EMOTE - THE THIRD PERSPECTIVE (2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
AZURE EMOTE - THE THIRD PERSPECTIVE (2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
GAZPACHO - FIREWORKER (2020) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
GAZPACHO - FIREWORKER (2020) [FLAC] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować