MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: BUD POWELL - KIND OF POWELL (2010) [CD 10-LIVE FROM BIRDLAND (1956)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
BUD POWELL - KIND OF POWELL (2010) [CD 10-LIVE FROM BIRDLAND (1956)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 07-09-2020
Rozmiar: 123.42 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...[Gdy obojętność jest przyzwoleniem, a przyzwolenie jest akceptacją, gdy akceptacja jest tłumaczeniem że sytuacja jest wyższa racją...]
Dziś uważany jest za jednego z najważniejszych muzyków ery be-bopu, czyli niesłychanie dla jazzu korzystnego przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obok Charlie Parkera, Dizzy Gillespiego i Milesa Davisa jest wręcz jednym z ojców gatunku. Byłby najprawdopodobniej uważany za największego pianistę swojego pokolenia, gdyby nie miał pecha w postaci Theloniousa Monka, który zajął miejsce na szczycie zestawienia. Prawdopodobnie dlatego, że mimo iż był słabszym technicznie pianistą, pozostawił po sobie niezwykłe kompozycje. Bud Powell również komponował. Takie utwory jak „Bouncing With Bud”, „Budo”, czy „Tempus Fugit” były dla be-bopu ważne, jednak w porównaniu z katalogiem kompozycji Monka dorobek Buda Powella nie wypada jakoś szczególnie imponująco.

Sam Bud Powell za życia nie ukrywał, że 7 lat starszy Monk był dla niego muzycznym wzorem, a z biografii wynika, że również tym, który wprowadzał go w świat nowojorskiego jazzu. Powell – urodzony w Harlemie pochodził z muzykalnej rodziny. Jego ojciec był pianistą, a sam Bud Powell rozpoczął formalną edukację muzyczną w wieku 5 lat. Jego ojciec grał stride, więc pierwszym idolem Buda został Fats Waller, odnoszący wielkie sukcesy w końcówce lat 30.. Wiele źródeł podaje, że rewolucję w muzycznym świecie młodego Buda Powella wywołał kontakt z muzyką Arta Tatuma. Wielu młodych pianistów wirtuozeria Tatuma podcinała skrzydła. Bud Powell jednak ciągle ćwiczył i doszedł do technicznej doskonałości. W małym Uptown House niedaleko rodzinnego mieszkania w Harlemie usłyszał po raz pierwszy Theloniousa Monka i Charlie Parkera, szybko stając się częścią towarzystwa spotykającego się w słynnym klubie Minton’s. Zanim skończyła się druga wojna światowa, niespełna dwudziestoletni Bud Powell grywał już regularnie w zespołach Dizzy Gillespiego, Oscara Pettiforda i nieco bardziej konwencjonalnej orkiestrze Cootie Williamsa. W 1947 roku nagrywał z kwintetem Charlie Parkera. Był rozchwytywanym pianistą ze względu na doskonałą technikę gry i łatwość czytania nut, co zawdzięczał wszechstronnej edukacji muzycznej.

W latach pięćdziesiątych Powell nagrywał swoje własne płyty, a także uczestniczył w wielu sesjach dla wytwórni Blue Note, Clef i Mercury. Bywał też gościem na sesjach organizowanych przez Normana Granza. Nagrywał solo, w trio z sekcją rytmiczną, a także w większych zespołach. Miał kłopoty ze zdrowiem, zarówno będące konsekwencją wcześniejszych problemów psychiatrycznych, jak i uzależnienia od narkotyków. W 1953 roku zagrał na słynnym koncercie w Toronto z Charlie Parkerem, Dizzy Gillespiem, Charlesem Mingusem i Maxem Roachem, znanym dziś jako „Jazz At Massey Hall”, nagraniu uznawanym za kwintesencję i szczyt możliwości be-bopu.

W drugiej połowie lat pięćdziesiątych leki, które przyjmował w związku z leczeniem schizofrenii i uzależnienia od narkotyków wpłynęły negatywnie na techniczne możliwości jego gry. W 1959 roku, podobnie jak kilku innych muzyków jazzowych, przeprowadził się na stałe do Paryża. W 1963 roku wrócił do Nowego Jorku, gdzie zmarł trzy lata później w wyniku komplikacji w leczeniu gruźlicy.

Rafał Garszczyński
CD 10 - Live From Birdland (1956):
1. Lullaby Of Birdland
2. I've Got You Under My Skin
3. Embraceable You
4. Tea For Two
5. I Want To Be Happy
6. Hallelujah
7. How High The Moon
8. It Could Happen To You
9. Ornithology
10. Lover Come Back To Mehttps://www.youtube.com/watch?v=2O2xMqJH6Z8!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
BUD POWELL - KIND OF POWELL (2010) [CD 9-I SHOULD CARE (1947-1949)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
BUD POWELL - KIND OF POWELL (2010) [CD 9-I SHOULD CARE (1947-1949)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
John Powell - Hancock [Soundtrack][2008]
John Powell - Hancock [Soundtrack][2008]
John Powell - Ice Age 3 Dawn Of The Dinosaurs (2009) [mp3@VBR]
John Powell - Ice Age 3 Dawn Of The Dinosaurs (2009) [mp3@VBR]
Tipton, Entwistle & Powell - Edge Of The World
Tipton, Entwistle & Powell - Edge Of The World
John Powell - Ice Age Dawn Of The Dinosaurs 2009
John Powell - Ice Age Dawn Of The Dinosaurs 2009
MILES DAVIS - LIVE-EVIL (1971/2010) [WMA] [FALLEN ANGEL]
MILES DAVIS - LIVE-EVIL (1971/2010) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Hans Zimmer and John Powell - Kung Fu Panda Soundtrack [2008] [MP3@VBR]
Hans Zimmer and John Powell - Kung Fu Panda Soundtrack [2008] [MP3@VBR]
RAMONES - LOCO LIVE (1991) [WMA] [FALLEN ANGEL]
RAMONES - LOCO LIVE (1991) [WMA] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować