MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: REINFECTION - BREEDING HATE (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
REINFECTION - BREEDING HATE (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 11-10-2020
Rozmiar: 64.54 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...NACJONALIZM UCZY BYCIA DUMNYM Z RZECZY, KTÓRYCH SIĘ NIE ZROBIŁO I
NIENAWIŚCI DO LUDZI, KTÓRYCH SIĘ NIE SPOTKAŁO
Bogowie ultra brutal death/gore/grind powracają ze swoim drugim pełnym albumem. Wściekły, furiacki i chory koktajl zatytułowany „Breeding Hate” zawiera dziewięć zupełnie nowych utworów brutalnej i bezlitosnej masakry!!!
Moi Drodzy Parafianie, zaś pierdolnę Wam wyznanie. Mam nadzieję, że wybaczycie ten jarmarczny rym. Winę za to, możecie zrzucić na obejrzany niedawno „Kler”. Zresztą oprawa graficzna OPISywanej poniżej płyty też mocno koresponduje z nowym dziełem Smarzowskiego. Dzieląc się z Wami kolejnymi wypocinami stwierdzam, że nie jest łatwo pisać o muzyce. Przekładanie dźwięków na słowa staje wyzwaniem nie tylko w przypadku albumów bazujących na emocjach i wielowątkowych. No bo jak tu podejść do kolejnej płyty pełnej rzeźni i brutalności? Mam nadzieję, że ten wzięty z dupy wstęp nie zniechęci Was do zapoznania się z poniższą recenzją najnowszego dzieła Reinfection.

Reinfection zamilkło na wiele lat i reedycja „They Die For Nothing” przez Deformeathing Production sprawiła mi sporo radochy, bo kaseta z tym materiałem już ledwo zipie. Przyszła też pora na nowy wyziew pochodzących z Przysuchy brutalistów – „Breeding Hate”. Nie ukrywam, że obawiałem się jak po tylu latach zespół wykorzysta potencjał drzemiący w debiucie. Jeśli ktoś miał podobne wątpliwości wobec nowego dokonania Reinfection, to spieszę uspokoić, że dupy nie dali. Nie zboczyli z obranej ponad dwadzieścia lat temu ścieżki na której trup i blast ścielą się gęsto. Nadal jest to maszyna do mielenia kości, która miażdży ciężarem i niszczy furiackimi tempami. Są jednak elementy, które sprawiają, że nowy album przy zachowaniu pierwotnej i znanej z „TDFN” brutalności stał się po prostu ciekawszy. Pomiędzy wspomniane wyżej blasty wpleciono sporo zagrywek, które powodują, że „Breeding Hate” jest bardziej urozmaicony.

Otwierający „Conflict of Interests” wywala z buta drzwi, ale jeszcze przed upływem minuty wchodzi mocarne zwolnienie okraszone lekko schizowym riffem. Nie inaczej mamy w kolejnym na liście „To See Your World Collapse”, gdzie „grindujący” motyw wpuszcza nieco powietrza do pełnej pary i blastów maszyny. Zresztą grindcore w swoim „klasycznym” rozumieniu pojawia się na tym albumie w sporej ilości. Znacznie go więcej niż na debiucie, co nie pozostaje bez wpływu na przyswajalność tego materiału. Takie ciosy jak „Far Blocked And Blind”, „Chasing Life’s Demise” czy tytułowy „Breeding Hate” pełne są mielących skrętów w stronę GC, co bardzo dobrze współgra brutalnym death metalem jakim napakowany jest ten album. Słusznym zabiegiem było moim zdaniem pozostawienie dwóch przeplatających się (a momentami prowadzonych równolegle) wokali. Był to element który mocno porażał swoją intensywnością na debiucie i podobnie mamy teraz. Furia wrzasków i brutalność growlu powodują, że album stanowi urywającą łeb całość. Płytę zamyka odbiegający mocno od całości klimatem „Inversion – Implosione”. Numer opierający się o transowo-noisowe riffy, mocno pokręcony i schizowy, stanowiący interesującą odskocznię od całości. Fani Epitome na pewno poczują ten znajomy klimat i wyłapią wspólny element.

Podsumowując Reinfection wróciło z udanym albumem. Pełnym rozpierdolu i brutalności, a jednocześnie potrafiącym przykuć uwagę i zatrzymać przy sobie słuchacza. Siła „Breeding Hate” nie leży jedynie w riffach i blastach, ale w dobrze dopasowanych proporcjach brutal death metalu i grindcore’a pozwalających cieszyć się tą płytą. Przy tak intensywnym graniu to ważne, żeby nie przytłaczać swoją siłą, ale umiejętnie przyciągać uwagę fanów do swojej twórczości. Reinfection ta ciężka sztuka się udała i według mojej skromnej opinii przeskoczyli poziomem swój debiut.

Tomasz Korek Korneluk
Dawno, dawno temu, w nieodległej mieścinie zwanej Przysucha, wszystko wskazuje na to, że otworzył się portal do piekła. Nie takiego z rogatkami podtapiającymi grzeszników i rysującymi na ścianach krzyże do góry nogami. Do piekła tak okropnego i wypełnionego okrucieństwami, że niejeden słabszy umysł słysząc same tylko opowieści o nim, załamał się i oszalał. A kilku młodych kolesi zerknęło doń ciekawsko i stwierdziło, że zrobi do niego soundtrack.

Może i historia powyżej nie jest oficjalną biografią Reinfection, ale na pewno ich kultowy debiut mógłby się do tego klimatu wpasować. Twórcy They Die For Nothing, które przecież idealnie pokazuje, jak bardzo potrafiliśmy w goregrindzie wymiatać, po zbyt wielu latach ciszy powrócili z kontynuacją. Ich drugi longplay ma niecałe pół godziny i dziewięć numerów. Oj, nie uświadczycie tutaj jazzu.

Wydane pod szyldem Deformeathing Productions Breeding Hate natychmiastowo i dosadnie przypomina słuchaczowi jak to jest dostać luja ogłuszacza. Przy czym, tak żebyś na pewno zrozumiał, kontynuuje demonstrację przez całą lekcję, czasami odrobinę zwalniając, byś mógł podnieść się z podłogi i wypluć kolejny ząb. Twórczość Reinfection można nazwać wypadową brutalnego death metalu i grindu, choć trzeba dodać, że nawet jak na ramy gatunku, chłopaki mocno zacierają granicę między muzyką a hałasem.

W to mi graj właśnie! Nie spodziewajcie się eksperymentów ani melodyczności. Tutaj kanonady blastbeatów i huraganowe riffy urozmaicane są rytmicznymi umpa-umpa potupajkami do tańca i punkowymi przebojami. Breeding Hate kipi od obu tych części. Znajdziecie je w niemalże każdym kawałku. Sprawia to, że płyta może wydawać się monotonna, niemniej wziąwszy pod uwagę jakość materiału, nie przeszkadzało mi to zbytnio. Z całej tracklisty tylko ostatni Inversion-Implosione się wyróżnia. Zamiast molestowania werbla mamy krzywego walczyka, nawałnica gitar też zmienia się na rzecz dość mrocznego klimatu i dużej ilości sprzężeń. Ma to swój urok, choć wydaje się być zbyt przeciągane, zbyt rozwleczone.

Jeżeli chodzi o brzmienie płyty, jest ono wręcz idealne do takich abominacji. Struny brzmią jakby powoli odpadały z nich przegniłe kawałki mięsa, perkusja jest wyraźna i raczy charakterystycznym “ping” werblem, a wokal obsługuje całą skalę darcia mordy, choć jest odrobinkę za głośny w miksie.

Breeding Hate może i ma swoje minusy. Ba, muszę przyznać, że jestem ich świadom. Do tego osoba niebędąca moralnym recydywistą na pewno odbije się od niej w ciągu pierwszych dziesięciu sekund. Po mnie to jednak spływa jak woda po kaczce. Dawno w Polsce nie było tak zacnego i brutalnego grindu. Lubię i się nie wstydzę.

Kapitan Bajeczny1. Conflict Of Interest
2. To See Your World Collapse
3. Gradually Erased
4. Far Blocked And Blind
5. Everything Must Vanish
6. Chasing Life's Demise
7. Prison Of Belief
8. Breeding Hate
9. Inversion - ImplosionRudolph - Vocals
Młody - Drums
Misiek - Bass, Guitarshttps://www.youtube.com/watch?v=JLDwXjODP-g!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
REINFECTION - BREEDING HATE (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
REINFECTION - BREEDING HATE (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
TOTENMESSE - TO (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
TOTENMESSE - TO (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
KRIEGSMASCHINE - APOCALYPTICISTS (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
KRIEGSMASCHINE - APOCALYPTICISTS (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
WITHERFALL - A PRELUDE TO SORROW (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
WITHERFALL - A PRELUDE TO SORROW (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
XavlegbmaofffassssitimiwoamndutroabcwapwaeiippohfffX - Gore 2.0 (2018) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
XavlegbmaofffassssitimiwoamndutroabcwapwaeiippohfffX - Gore 2.0 (2018) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
PAN.THY.MONIUM - KHAOOOHS (1993/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
PAN.THY.MONIUM - KHAOOOHS (1993/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
WITHERFALL - A PRELUDE TO SORROW (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
WITHERFALL - A PRELUDE TO SORROW (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
SAXON - CRUSADER (1984/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SAXON - CRUSADER (1984/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować