MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: MORD'A'STIGMATA - HOPE (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
MORD'A'STIGMATA - HOPE (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 12-10-2020
Rozmiar: 102.00 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...[Gdy obojętność jest przyzwoleniem, a przyzwolenie jest akceptacją, gdy akceptacja jest tłumaczeniem że sytuacja jest wyższa racją...]
Minęły niespełna trzy lata od momentu, kiedy Mord’A’Stigmata zdetonował swój pełnowartościowy ładunek wybuchowy w postaci albumu Ansia. Do tej pory nikt ich nie złapał, więc nadal mogą tańczyć tak, jak chcą.

Bardzo sobie chwaliłem ostatni mini-album Our Hearts Slow Down, więc tym bardziej oczekiwałem na następcę Ansia. Najnowszy album Hope pokazuje, że można grać muzykę zainspirowaną różnymi stylami muzycznymi, a jednocześnie robić to tak, że ma się wrażenie obcowania z nowym gatunkiem. Zespół już zaznaczał, że lubi chadzać własnymi ścieżkami, ale nigdy tak radykalnie. Słowo „zmiana” kolejny raz jest kluczem do nowego wydawnictwa Mord’A’Stigmata. Weźmy zatem tytułowyHope, gdzie za pomocą prostych, walcowatych dźwięków muzyka mimowolnie wdziera się do umysłu słuchacza. W kolejnym The Tomb from Fear and Doub muzyczny krajobraz się jednak zmienia, tony mienią się gotyckimi barwami, kontrastują z ciężkimi niskimi strojami, lekko przechodzą w kosmiczne progresywne pasaże i na końcu zniewalają, intrygują i wyciszają. Potem w To Keep the Blood instrumenty zmieniają front na bardziej oczywisty – w paru dźwiękach z każdą następną chwilą dodają ciężkości, mimowolnie wtłaczają negatywne emocje w wydźwięk kompozycji. Z jednej strony „trzy akordy darcie mordy”, a z drugiej jest drugie dno, które można i warto odkryć dopiero po wielu przesłuchaniach. Znowu czuć ten miażdżący zlepek elektryzujących emocji, w generowaniu których pomaga znakomita technika instrumentalistów, ale ona nie jest celem, a zaledwie środkiem do wyzwolenia w słuchaczu wspominanych ekscytacji.

W kontekście poprzednich wydawnictw zespołu najnowsze dzieło opiera się na prostych strukturach i surowym brzmieniu. Całościowo utrzymane jest w stosunkowo średnich tempach. Muzyka jest bardziej przystępna i kompletna. Nie ma już nic z black metalu i nawet z post-black metalu. I chwała im za to.

Ocena: 10/10 (Tomash)No i nie trzeba było czekać długo na następcę doskonałej EPki jaką było „And Our Hearts Slow Down”. I doskonale – a jako, że o Mord’A’Stigmata ostatnimi czasy dużo się pisze, pozwólcie, że pominę wstęp i od razu przejdę do rzeczy.

„Hope” – jak zwykle w przypadku tego zespołu mamy do czynienia z czymś innym, a zarazem mającym charakterystyczny kościec. Niemniej jednak ośmielę się rzec, że o ile każde ich wydawnictwo to był stylistyczny krok naprzód, o tyle w przypadku „Hope” jest to już nie krok a skok. Static i drużyna wskoczyli bowiem w głęboką i gęstą toń smutku. Wiadomo, wcześniejsze płyty to nie był radosny temat, ale na „Hope” to już spory negatywny ładunek – zaś muzyka w połączeniu z tytułem nabiera znamion ponurej ironii. Jeszcze na żadnym wydawnictwie Mord’A’Stigmata nie były tak słyszalne wpływy Katatonii czy Secrets of the Moon, a nawet Fäulnis (ale nie wiem, czy to skojarzenie, czy chłopaki faktycznie znają twórczość Niemców). O ile wcześniejsze dokonania śmiało można było nazwać post black metalem (jakkolwiek jest to szerokie pojęcie) o tyle „Hope” z jednej strony znów wymknęło się klasyfikacji, z drugiej – jakby wskazanie tychże wpływów jest jakby odrobinę prostsze (jakoś w przypadku ostatniej EPki, „Ansii” czy nawet „Antimatter” nie zdarzło mi się wskazywanie stricte zespołów, z którymi kojarzy mi się muzyka zespołu). Oczywiście nie chcę żebyście myśleli, że nagle, po tylu latach Mord’A’Stigmata poszła na łatwiznę i nagrała krążek „a tribute to…”, hehe… Spokojnie. To wciąż jest doskonała i oryginalna muzyka na światowym poziomie. Tyle, że riffy są jeszcze smutniejsze, wpleciono w utwory melodie, od których człowiek sobie myśli, jak owe jest życie… Do tego Ion zrobił najlepsze wokale w swojej karierze, natomiast DQ ułożył takie partie bębnów, że zdecydowana większość black metalowych pałkerów może mu pałkę nosić. A nawet dwie. Serio, powtarzam to już od wielu, wielu (, właśnie sobie uświadomiłem, że od dziesięciu) lat – Mord’A’Stigmata to ewenement nie tylko na skalę polską, ale biorąc pod uwagę scenę międzynarodową (światową brzmi napuszenie).

Poza tym o tej muzyce można by pisać i pisać, ale nie chcę Was zanudzać – przecież lepiej poświęcić te trzy kwadranse i samemu się przekonać. Założę się, że na jednym odsłuchu się nie skończy.

Ocena: 10/10 (Oracle)
Konwencja wypracowana między innymi przez Furię i Mgłę jest według mnie jedną z najważniejszych zdobyczy polskiej kultury XXI wieku, ale na szczęście nie stała się jedynym obowiązującym podejściem do metalu. Mord'A'Stigmata na swoim nowym albumie pokazuje, że można równie ciekawie, ale zupełnie inaczej, na przekór wszelkim trendom.
1. Hope 12:02
2. The Tomb From Fear And Doubt 12:08
3. To Keep The Blood 8:45
4. In Less Than No Time 11:30
Drums – DQ
Guitar – Golem XIV
Guitar, Synth – Static
Voice, Bass – Ionhttps://www.youtube.com/watch?v=7yg8FpvDHDE!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
MORD'A'STIGMATA - HOPE (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
MORD'A'STIGMATA - HOPE (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
MORD'A'STIGMATA - DREAMS OF QUIET PLACES (2019) [WMA] [FALLEN ANGEL]
MORD'A'STIGMATA - DREAMS OF QUIET PLACES (2019) [WMA] [FALLEN ANGEL]
MORD'A'STIGMATA - DREAMS OF QUIET PLACES (2019) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
MORD'A'STIGMATA - DREAMS OF QUIET PLACES (2019) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Mord A Stigmata - Uberrealistic [Mp3]
Mord A Stigmata - Uberrealistic [Mp3]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [CD4-21 (2006)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [CD4-21 (2006)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [DVD-VOO VOO W KAMIENIOŁOMACH (1995)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [DVD-VOO VOO W KAMIENIOŁOMACH (1995)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [CD5-SAMO VOO VOO (2008)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [CD5-SAMO VOO VOO (2008)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [CD6-KONCERT (1987)] [WMA] [FALLEN ANGEL]
VOO VOO - 30 LAT VOO VOO CZ. 2 (2017) [CD6-KONCERT (1987)] [WMA] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować