MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: FATAL FUSION - TOTAL ABSENCE (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
FATAL FUSION - TOTAL ABSENCE (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 13-10-2020
Rozmiar: 374.57 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...[Gdy obojętność jest przyzwoleniem, a przyzwolenie jest akceptacją, gdy akceptacja jest tłumaczeniem że sytuacja jest wyższa racją...]
Z twórczością zespołu Fatal Fusion zetknąłem się na przełomie 2013 i 2014 roku. Ukazał się wtedy ich drugi studyjny album zatytułowany „The Lost Tales”, którego fragmenty miałem okazję zaprezentować w audycji „Art.Rockowy Świat”. Klasyczne prog-rockowe brzmienia i rozbudowane, wręcz epickie, kompozycje na niej zawarte nie mogły nie podobać się fanom progresywnego grania.

Fatal Fusion to norweski zespół, który narodził się w 2008 roku w Oslo. Muzycy tej formacji aktywni byli na rockowej i bluesowej scenie od lat osiemdziesiątych. W 2010 roku ukazał się ich debiutancki album „Land of the Sun”, a trzy lata po nim wspomniany wcześniej „The Lost Tales”. Ich drugi krążek spokojnie mógł znaleźć się wśród najlepszych wydawnictw płytowych 2013 roku. Kolejne trzy lata fani zespołu musieli czekać na ich następną płytę zatytułowaną „Total Absence”.

Trzeci studyjny album Fatal Fusion nagrał w składzie: Knut Erik Grøntvedt (śpiew), Stig Selnes (gitary), Erlend Engebretsen (instrumenty klawiszowe; melotron, organy Hammonda, syntezatory analogowe…), Lasse Lie (bas) oraz Audun Engebretsen (bębny, perkusja). Słychać, że muzycy zafascynowani są brzmieniami rodem z lat siedemdziesiątych, o czym świadczy zresztą wykorzystanie instrumentów odpowiadających za klimat muzyki tamtych czasów.

Płyta „Total Absence” wypełniona jest szlachetnym klasycznym rockiem progresywnym rodem z lat siedemdziesiątych. Na płycie znaleźć można siedem kompozycji. Oprócz otwierającej album krótkiej, acz o bardzo podniosłym klimacie, kompozycji The Gates Of Ishtar, pozostałe utwory prezentują już bardziej rozbudowane formy muzyczne. Zwłaszcza dwie kompozycje zamykające album (Endless Ocean Blue i Total Absence) powinny ucieszyć wielbicieli wielowątkowych utworów.

Wszystkie kompozycje zamieszczone na najnowszym wydawnictwie zespołu Fatal Fusion charakteryzują znakomite melodie i ten specyficzny niepowtarzalny klimat, który trudno zamknąć w słowach. Muzycy, choć inspirują się latami siedemdziesiątymi, tworzą muzykę mocno naznaczoną własnym stylem. Sprawnie poruszają się w różnych muzycznych stylistykach, płynnie splatają elementy rocka symfonicznego, hard rocka czy jazzrockowych improwizacji. Nie da się na tej płycie wskazać jednej wyróżniającej się kompozycji. Mnie szczególnie mocno wpadła w ucho The Emperor’s Letter, pewnie za sprawą niezwykle poruszającego refrenu.

Trzeci studyjny album zespołu Fatal Fusion to prawdziwe progresywne dzieło. Płyta wciąga od pierwszego przesłuchania i ciężko jest się od niej oderwać. Norwescy muzycy znaleźli sposób jak nagrywać znakomite płyty, czego dowodem jest „Total Absence”. Może na kolejny nie trzeba będzie czekać do 2019 roku.

Wojciech Lewandowski
Dorobek płytowy norweskiego zespołu Fatal Fusion jest znany i ceniony pośród miłośników progresywnego rocka i zapewne wszystkich ucieszy niedawne pojawienie jego nowej płyty zatytułowanej „Total Absence”. Przypomnę tyko, że poprzedni album miał swą premierę w 2013 roku, a był zatytułowany „The Acient Tale” i, tak jak ten najnowszy, został wydany przez wytwórnię Karisma Records.

Na prawie godzinne spotkanie z muzyką znajdującą się na płycie „Total Absence” składa się siedem kompozycji. Całość rozpoczyna się od brzmiącego nieco tajemniczo i tworzącego pewną melodramatyczność instrumentalnego tematu „Gates Of Ishtar”. Z tego krótkiego wstępu wyłania się utwór „Shadow Of The King”, moim zdaniem nawiązujący do klasyki hardrockowego kanonu, lecz o znacznie bardziej wygładzonym melodyjnym charakterze. Nagranie to ma swój niezaprzeczalny urok oraz przedstawia zespołowy instrumentalny kunszt, z którym będziemy mieli przyjemność obcować przez cały album. Są takie chwile na tej płycie, które mogą odbiorcę poruszyć i uwrażliwić: z jednej strony ciężkie gitarowe riffy, a zaraz po nich uroczy flet i delikatne klawisze. W taki sposób często budowany jest na „Total Absence” wspaniały klimat, którego przykładem jest kolejny utwór, „Forgotten One”. Bardzo dobre to nagranie. To oczywiście nie koniec zmyślnie skomponowanych przez Fatal Fusion dźwiękowych niespodzianek oczekujących na odbiorcę. Bo jak tutaj nie ulec tej znakomitej, swobodnej, nieco zahaczającej o improwizowane elementy jazzrockowych smaczków magii mieszczącej się w cudownych melodiach gitary i organów, jakich na przykład możemy posmakować w kolejnej kompozycji, „Astral Flight”. Istotnym elementem jest tutaj budowana od samego początku poruszająca swą delikatnością dramaturgia nawiązująca do progresywnego okresu pierwszej połowy lat 70. Zespół Fatal Fusion prezentuje w tym utworze misternie wypracowane brzmienie, do którego słuchacze rozmiłowani w takich klimatach lubią często powracać.

Jest w muzyce Norwegów pewien istotny niuans: by nie stać się tylko kopią czegoś, co już kiedyś było, ten programowy ‘powrót do przeszłości’ trzeba umieć wyrazić poprzez zastosowane instrumenty oraz talent i możliwości techniczne artystów. W przypadku Fatal Fusion możemy być o to spokojni delektując się muzycznymi wrażeniami docierającymi podczas utworu „The Emperor's Letter”, jak i następnego „Endless Ocean Blue”. Jest w nich miejsce na nostalgiczne zaakcentowanie pewnych nieprzemijających muzycznych wartości (wspaniałe brzmienia melotronów!), co poprzez uważne wsłuchiwanie się w poszczególne fragmenty tego albumu daje słuchaczowi niewątpliwą radość współuczestniczenia w prawdziwej Sztuce. Pomimo tego, że norwescy muzycy tworzą dosyć długie kompozycje nie dają żadnego powodu, by się zanudzić, bo w każdym utworze można znaleźć wiele pięknych i wzniosłych dźwięków. Czas poświęcony na ich odkrywanie wynagrodzi nam zawartość całej płyty „Total Absence” z jej finałowym zakończeniem w postaci piętnastominutowej kompozycji tytułowej – utworu pod każdym względem bezbłędnego i fascynującego feerią pięknych symfoniczno-rockowych dźwięków.

Po wysłuchaniu nowego albumu grupy Fatal Fusion muszę podkreślić, że norwescy muzycy zmierzają w dobrym kierunku i z płyty na płytę rozwijają swoje umiejętności, o czym przekonują nas każdym dźwiękiem, który słyszymy na ich najnowszym albumie. Tych, którzy znają już ten zespół nie trzeba zbytnio zachęcać do sięgnięcia po to wydawnictwo. Natomiast ci, co jeszcze nie znają muzyki Fatal Fusion, koniecznie muszą nadrobić tą zaległość i od tego właśnie albumu proponuję rozpocząć swoją przyjaźń z tymi niesamowicie utalentowanymi norweskimi twórcami. A są nimi: Knut Erik Grøntvedt (śpiew), Erlend Engebretsen (instrumenty klawiszowe), Stig Selnes (gitary), Lasse Lie (gitara basowa) oraz Audun Engebetsen (perkusja).

Andrzej Barwicki
1. Gates Of Ishtar 2:29
2. Shadow Of The King 7:41
3. Forgotten One 6:10
4. Astral Flight 5:34
5. The Emperor's Letter 7:20
Endless Ocean Blue (11:36)
6.1-Meditation
6.2-Ascension
6.3-Realization
Total Absence (15:30)
7.1-Empty Houses, Empty Streets
7.2-Losing Faith
7.3-Night Must Fall
7.4-United We Stand
Bass – Lasse Lie
Drums – Audun Engebretsen
Guitar – Stig Selnes
Keyboards – Erlend Engebretsen
Lyrics By – Audun Engebretsen, Knut Erik Grøntvedt (tracks: 7)
Mastered By – Herbrand Larsen
Music By – Audun Engebretsen (tracks: 2 to 7), Erlend Engebretsen (tracks: 1, 4, 7), Stig Selnes (tracks: 4, 6, 7)
Producer, Mixed By – Audun Engebretsen, Stig Selnes
Vocals – Knut Erik Grøntvedthttps://www.youtube.com/watch?v=0PTRFkVRz2s!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
FATAL FUSION - TOTAL ABSENCE (2016) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
FATAL FUSION - TOTAL ABSENCE (2016) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
FATAL FUSION - THE ANCIENT TALE (2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
FATAL FUSION - THE ANCIENT TALE (2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SAMAEL - WORSHIP HIM (1991/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SAMAEL - WORSHIP HIM (1991/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
PYRRHON - RUNNING OUT OF SKIN (2016) [EP] [WMA] [FALLEN ANGEL]
PYRRHON - RUNNING OUT OF SKIN (2016) [EP] [WMA] [FALLEN ANGEL]
PYRRHON - RUNNING OUT OF SKIN (2016) [EP] [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
PYRRHON - RUNNING OUT OF SKIN (2016) [EP] [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
STHENO - LIBERTY CRAWLS IN WASTE (2016) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
STHENO - LIBERTY CRAWLS IN WASTE (2016) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
STREET CHAOS - NIE PYTAJ DLACZEGO (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
STREET CHAOS - NIE PYTAJ DLACZEGO (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ANGELCORPSE - HAMMER OF GODS (1996/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ANGELCORPSE - HAMMER OF GODS (1996/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować