MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: BESIDES - WE WERE SO WRONG (2013) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
BESIDES - WE WERE SO WRONG (2013) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 12-01-2021
Rozmiar: 131.05 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...


Nie każdy moment na debiut jest dobry. Weźmy za przykład sytuację, gdy post-rockowe środowisko w Polsce zaaferowane jest trzecim albumem eksportowego Tides From Nebula - trudno być zauważonym, gdy obok roztacza się blask takiej gwiazdy.

Zaledwie miesiąc wcześniej premierę miał płytowy debiut Besides, grupy rodem z małopolskich Brzeszcz. Wypada dodać, że kolejny udany debiut w polskim post-rockowym graniu, bo i całkiem niedawno mieliśmy przecież okazję wsłuchać się w muzykę od obiecującego, puławskiego Servants of Silence ("Two Billion Seconds") czy Mindsedge ("Theta"). Besides jest jednak trochę inny, dryfuje bardziej w kierunku dźwięków ilustracyjnych, bliżej zespołowi do twórczości grupy Lebowski. Zresztą kwartet podczas występów uzupełniony jest o osobę Justyny Gurbisz, serwującej podczas koncertów wizualizacje, mające dopełniać muzykę.

Już sam krążek wygląda doprawdy świetnie. Szara, melancholijna okładka, a w środku rozkładana wkładka z fantastycznymi ilustracjami Danuty Kazimierczak (każdy utwór ma swoją grafikę), które aż proszą się o wielkoformatowe wydanie, album dajmy na to. Później zaś dochodzi sfera muzyki, lirycznej, powolnej, niezwykle melancholijnej, hipnotyzującej i jakby zamyślonej. Uduchowienie to olbrzymia zaleta "We Were So Wrong", podobnie jak nienarzucający się charakter kompozycji dryfujących niespiesznie przez świat utrzymanych w szarych barwach pejzaży. Czasem utwory mają w sobie za mało magnesu, odpływają stając się tłem, ale pamiętajmy, że po pierwsze, to album debiutancki, po drugie zaś, muzyka w gruncie rzeczy ilustracyjna, mocniej więc koncertowa - a że Besides koncertują wiele, wypada się tylko wybrać na występ.
Kompozycje same w sobie trzymają się schematu utworów post-rockowych z powolnym, walcowym wstępem, aż po ścianę dźwięku w końcówce. Rozwijają się powoli i majestatycznie. W przeważającej części trzymają spokojny, stonowany nastrój kreując klimat wyciszenia, choć zdarzają się i momenty mocniejsze jak w końcówce "Linnet's Flight", tytułowym "We Were So Wrong!" oraz rozpędzonym, progresywnym "Strand", gdzie grupa podkręca przestery w gitarach. Interesujące są szczególnie te utwory, w których eksponowane są rozkręcające kompozycje kotły ("Beyond", "Calm", "May I Take You Home?"). Największe wrażenie robi jednak niespotykanie liryczny, świetnie wyważony "Undone" bardzo przypominający twórczość Lebowskiego.

Jak na debiutantów w dość ciężkim w komponowaniu gatunku jakim jest post-rock, "We Were So Wrong" to naprawdę udana płyta i nie wypada pozwolić, by przysłonił ją trzeci album Tides From Nebula. Warto się na chwilę nad muzyką Besides pochylić, wspomóc ciepłym słowem, chociaż drugi krążek powstanie na pewno, bowiem grupa wygrała przegląd Fonografika Young Stage, gdzie nagrodą był kontrakt płytowy.

Grzegorz Bryk

Tradycyjnie o tej porze roku wytwórnie ruszają z promocją zespołów post-rockowych, które swoimi specyficznymi kompozycjami idealnie wpasowują się w aurę panującą za oknem. Jedną z kapel należących do ww. grupy jest Besides, aktualnie promująca swój debiutancki album "We Were So Wrong".

Płyta "We Were So Wrong" zawiera dziesięć instrumentalnych kompozycji, dzięki którym przenosimy się w zupełnie inny świat. Każdy utwór zabiera nas w podróż w miejsca wielce odległe, gdzie fan nagrań kwartetu z Brzeszcza na co dzień nie może dotrzeć.

Standardowo jak na ten gatunek kompozycje rozpoczynają się bardzo melancholijnie, żeby na koniec zaatakować słuchacza falą dźwięków. Nieco od schematu odbiega "Strand", aczkolwiek dalej mówimy o starym, dobrym post rocku.

Oceniając album, należy wspomnieć o wykonaniu oprawy graficznej dla "We Were So Wrong", której autorką jest Danuta Kazimierczak. Każdej kompozycji zawartej na płycie towarzyszy oddzielna ilustracja, będąca w pewien sposób idealnym odwzorowaniem tego, jakie emocje powinien wywoływać dany kawałek.

Besides wykonali kawał dobrej roboty, dzięki czemu stali się jednym z głównych przeciwników Tides From Nebula do walki o miano najlepszej Polskiej kapeli post-rockowej. Jeżeli debiut (podkreślam - DEBIUT) tego kwartetu brzmi tak profesjonalnie, to aż ciarki przechodzą mnie na samą myśl o kolejnej płycie zespołu. Życzę Wam (i sobie) aby coraz więcej kapel potrafiło tak pozytywnie zaskoczyć. Oby tak dalej.

Marcin Czostek

Mamy nowe wspaniałe odkrycie na mapie polskiego rocka. I to wydaje się, że na taką skalę, jak zespół Lebowski trzy lata temu. Ukazała się właśnie płyta „We Were So Wrong” małopolskiego zespołu Besides. Też instrumentalna jak „Cinematic”, też pełna zaskakująco pięknej muzyki i też już od pierwszego przesłuchania taka, że szczęka może opaść z wrażenia…

Besides to bardzo obiecujący zespół. Jego niesamowite, połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku w Brzeszczach, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku. Od tego czasu zagrał długą trasę koncertową liczącą 29 występów, wystąpił w kilku audycjach radiowych oraz zarejestrował EP-kę promocyjną z pięcioma utworami. 20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu „We Were So Wrong”. Płyta została nagrana praktycznie „na setkę” i zrealizowana pod czujnym okiem Adama Celińskiego w studiu Radioaktywni. Aktualnie trwa wielkie promocyjne tournée, w trakcie którego Besides przedstawia się słuchaczom praktycznie w całej Polsce.

Zespół tworzą: Paweł Kazimierczak, Piotr Świąder-Kruszyński, Artur Łabecki i Bartek Urbańczyk. Byli oni w przeszłości związani z takimi formacjami, jak Jedyny Sensowny Wybór, Kundle, Divide Et Impera, Roman Polański i Offenders. Na koncertach wspomagani są pięknie konstruowanymi obrazami przez vidżejkę Justynę Gurbisz. Besides dwukrotnie był laureatem przeglądów muzycznych, w tym wygrał ogólnopolski przegląd Fonografika Young Stage, co zaowocowało kontraktem na drugi album z wytwórnią Fonografika. Okładkę albumu zaprojektowała graficzka i malarka Danuta Kazimierczak. W książeczce można znaleźć dziesięć obrazów artystki, które są autorską ilustracją poszczególnych utworów zespołu.

Debiutancki album grupy Besides to dziesięć instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji.  “We Were So Wrong” - jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnię i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”.  Album zaskakuje swoją świeżością, świetnymi aranżacjami, intrygującym klimatem, który może (podobnie jak to było u Lebowskiego) kojarzyć się ze ścieżką filmową do jakiegoś wyimaginowanego filmu. Nic więc dziwnego, że płyty „We Were So Wrong” słucha się doskonale jako jednej całości. Wypełniająca ją muzyka otrzymana jest w stylistyce postrockowej. Dzięki temu mnóstwo w niej sugestywnych obrazów i plam dźwiękowych. Prowokuje do refleksji, na długo zostaje w pamięci i powraca się do niej ponownie naprawdę z wielką przyjemnością.

Artur Chachlowski


1. At Night
2. Beyond
3. Monochromatic
4. Linnet's Flight
5. Undone
6. We Were So Wrong!
7. Calm
8. May I Take You Home?
9. Deprived Of
10. Strand


Paweł Kazimierczak - gitara
Piotr Świąder Kruszyński - gitara
Artur Łebecki - gitara basowa
Bartek Urbańczyk - perkusja

https://www.youtube.com/watch?v=S9q4OydS86w

!!!

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...                       100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
BESIDES - WE WERE SO WRONG (2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
BESIDES - WE WERE SO WRONG (2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
R.U.T.A. I PAPRIKA KORPS - 400 LAT (2013) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
R.U.T.A. I PAPRIKA KORPS - 400 LAT (2013) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
R.U.T.A. I PAPRIKA KORPS - 400 LAT (2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
R.U.T.A. I PAPRIKA KORPS - 400 LAT (2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - DEGüELLO (1979/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - DEGüELLO (1979/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - DEGüELLO (1979/2013) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - DEGüELLO (1979/2013) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - FIRST ALBUM (1971/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - FIRST ALBUM (1971/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - RIO GRANDE MUD (1972/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - RIO GRANDE MUD (1972/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - TEJAS (1976/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ZZ TOP - TEJAS (1976/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować