MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: SCEPTIC - INTERNAL COMPLEXITY (2005/2021 LTD. EDITION) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - INTERNAL COMPLEXITY (2005/2021 LTD. EDITION) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 21-02-2021
Rozmiar: 767.71 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...


Długo oczekiwana reedycja czwartego pełnego albumu Legendy polskiego death metalu SCEPTIC - INTERNAL COMPLEXITY z 2005 roku.

Edycja wyjątkowa bo składająca się z dwóch płyt CD.

CD1 zawiera wydania albumu z wokalem Weroniki "WERA" Zbieg

CD2 to alternatywna wersja albumu z Marcinem Urbasiem na wokalu - dotychczas dostępna tylko w formacie mp3

Chyba niewielu jest polskich fanów technicznego metalu, którzy o Scepticu nie słyszeli. Wydana w 2005 roku płyta "Internal Complexity" jest czwartą w dorobku zespołu i muzycznie (na szczęście) nie przynosi jakichś radykalnych zmian stylistycznych. Kapelę, pomimo większych niż wcześniej naleciałości heavy, nadal śmiało można porównać do takich grup jak Death czy Cynic, nie czyniąc jej przy okazji krzywdy - do tej pory, przez prawie dwanaście lat swego istnienia, Sceptycy zdążyli wypracować swój własny oryginalny styl.

Główną nowością, o której nie można nie wspomnieć, jest zmiana na stanowisku wokalisty. Marcina Urbasia zastąpiła Weronika "Wera" Zbieg, znana do tej pory ze swojej działalności w Totem. Jak sprawdza się kobieta w roli gardłowego, było nie było, deathmetalowej kapeli? Otóż sprawdza się znakomicie. Dla największych malkontentów w sekcji mp3 na oryginalnym CD znajdują się nagrania nowej płyty z poprzednim wokalistą, które znacznie ułatwiają ewentualne porównania. Bogatsza "skala głosu" i przede wszystkim jego barwa niemalże idealne wpasowywująca się w muzykę sprawiają, iż wybór nowej wokalistki nie mógł być dziełem przypadku.

Sam album zawiera 10 utworów, których wizytówką w dalszym ciągu jest niesamowita gitara Jacka Hiro. Połamane riffy, liczne zmiany tempa, niesamowita melodyka - każdy moment tej płyty uwidacznia ogromne możliwości techniczne zespołu. W dwóch utworach "gościnnie" wyręcza Werę Marcin Urbaś - są to "Those Who Remember", stara i bardziej klasyczna kompozycja, oraz "Paralized, Mesmerized", cover Coronera, który z kolei poprzedzony jest genialnym utworem instrumentalnym "Hidden In The Light", doskonale uwidaczniającym ogrom potencjału grupy. Gitara akustyczna, wspomniane częste zmiany tempa, motoryka, wyciszenie, klimat, melodia - i to wszystko w ramach wspomnianego utworu akustycznego...

Płyta zdecydowanie godna polecenia. Płyta, po której pojawia się apetyt na więcej. Dlatego właśnie maksymalną notę zostawiam dla kolejnych wydawnictw zespołu. I pozostaje jedynie żałować, że Sceptic w dalszym ciągu jest tak mało znany poza granicami naszego kraju...

Krzysiek

Duże zmiany w Sceptic zaszły na czwartej płycie „Internal Complexity”. Przede wszystkim Marcina Urbasia na wokalu zastąpiła Weronika Zbieg z Totem, co u wielu fanów musiało wywołać co najmniej mieszane uczucia. Na basie natomiast pojawił się Marcin Halerz z Infernal Maze. Mimo to zespół zachował swój dwuletni cykl wydawniczy i na nową płytę nie trzeba było długo czekać.

Kto się obawiał czy Weronika poradzi sobie w Sceptic, musiał się szybko uspokoić, bo wypadła bardzo dobrze. Głos ma mocny i gardłowy. Prezentuje dwie barwy. Jedną niską i głęboką, a drugą bardziej skrzeczącą, co pasuje do dotychczasowego stylu zespołu. Naprawdę potrafi dołożyć do pieca i spowodować spore dociążenie muzyki. Po tym względem jest więc perfekcyjnie, natomiast, porównując „Internal Complexity” z poprzednimi albumami tej formacji, zauważam pewien niedosyt pod względem przebojowości i kompozycyjności tych wokali. Pod tym względem nigdy nie zaprzyjaźniłem się z tą płytą tak jak z poprzednimi i nie mam tu swoich ulubionych kawałków. No dobra, mam jeden, ale jego akurat nie śpiewa Weronika. W nagraniach wziął bowiem udział Marcin Urbaś i wykonał dwie piosenki. Pierwszą z nich jest cover Coroner „Paralyzed, Mesmerized”, który wyróżnia się także ze względu na swoją powolność i mimo że Jacek Hiro zdołał zaopatrzyć go w całą masę gitarowych smaczków, to jakoś nie do końca on mi tutaj pasuje. Zupełnie inne odczucia mam do „Those Who Remember”, który dla mnie jest zdecydowanie najlepszym numerem na płycie. Wjeżdża z impetem, ma świetne, żywiołowe riffy, super solówkę, no i wreszcie można sobie podśpiewywać: „I wait for those who remember…”

Ale chyba wszyscy wiedzą, że to nie wokalem Sceptic stoi. „Internal Complexity” to kolejny pOPIS Jacka Hiro jako death metalowego wirtuoza gitary i tego nikt nie może mu odmówić. Płyta, jak zawsze jest znakomita technicznie, głęboka instrumentalnie i naszpikowana masą świetnych solówek. Grania na najwyższym poziomie znajdziemy tutaj co niemiara, szczególnie w „Hidden In The Light”, który jako instrumentalny, jest najbardziej progresywny.

„Internal Complexity” to płyta pełna rozterek i filozoficznych rozważań. W książeczce wprawdzie nie ma tekstów, ale znalazły się za to OPISy zagadnień, których dotyczą poszczególne utwory. Tytułowa wewnętrzna złożoność dotyczy więc nie tylko skomplikowanych łamańców gitarowych, ale przede wszystkim postrzegania świata, podejścia do dobra i zła, pracy mózgu czy też źródła myśli i przekonań.

Mimo że doceniam ten album, to wpisuje mi się on w tendencję, że po doskonałym początku, każda następna płyta Sceptic podoba mi się już trochę mniej od poprzedniej. Może z następną będzie inaczej. Na razie nie wiadomo, bo dwuletni cykl wydawniczy został zakłócony. Sceptic wciąż istnieje, ale na dzień dzisiejszy od wydania ostatniego albumu minęło szesnaście lat…

Wujas

Alternation of Destiny – 4:32
Internal Complexity – 3:21
Suddenly Awaken – 4:36
Manipulated – 4:55
Knowing Nothing... – 5:03
Anomaly – 4:30
Hidden in the Light – 3:56
Paralyzed, Mesmerized – 7:52
Those Who Remember – 3:57
A Typical Reverie – 6:23

Weronika Zbieg – lead vocal CD1
Marcin Urbaś – lead vocal CD2
Jacek Hiro – rhythm guitar, lead guitar
Marcin Halerz – bass guitar, loops, graphics
Jakub Chmura – drumms

https://www.youtube.com/watch?v=-xfUmXEEfcI

NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY POLSKI KATOFASZYSTA... POBIERAJĄC UDOSTĘPNIAJ... UDOSTĘPNIAJ TAKŻE PO POBRANIU!

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...                        100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
SCEPTIC - INTERNAL COMPLEXITY (2005/2021 LTD. EDITION) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - INTERNAL COMPLEXITY (2005/2021 LTD. EDITION) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - PATHETIC BEING (2001) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - PATHETIC BEING (2001) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - PATHETIC BEING (2001) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - PATHETIC BEING (2001) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - UNBELIEVER'S SCRIPT (2003/2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - UNBELIEVER'S SCRIPT (2003/2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - UNBELIEVER'S SCRIPT (2003/2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SCEPTIC - UNBELIEVER'S SCRIPT (2003/2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
MOONSPELL - HERMITAGE (2021 DELUXE EDITION) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
MOONSPELL - HERMITAGE (2021 DELUXE EDITION) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
HELLBASTARD - HEADING FOR INTERNAL DARKNESS (1988/2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
HELLBASTARD - HEADING FOR INTERNAL DARKNESS (1988/2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
HELLBASTARD - HEADING FOR INTERNAL DARKNESS (1988/2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
HELLBASTARD - HEADING FOR INTERNAL DARKNESS (1988/2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować