MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: FUMANEK - FUMANEK (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
FUMANEK - FUMANEK (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 03-05-2021
Rozmiar: 161.42 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 0
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...


W skład tria Fumanek wchodzą znakomici i doświadczeni muzycy: Mamadou Diouf (śpiew, djembe, tama), Włodzimierz Kiniorski (saksofony, flet basowy, gitara elektryczna, śpiew, tama, djembe) i Tadeusz Sudnik (syntezatory cyfrowe i analogowe).

Pochodzący z Senegalu Mamadou Diouf ma na koncie współpracę między innymi z zespołem Voo Voo i wokalistką Anną Marią Jopek. Z multiinstrumentalistą Wlodzimierzem Kiniorskim spotykają się od wielu lat przy okazji rozmaitych projektów - wspólnie nagrali między innymi album African Snow i tworzyli muzykę dla Teatru im. Witkacego w Zakopanem. Włodzimierz Kiniorski w trakcie swojej kariery artystycznej grał i nagrywał z takimi legendami rodzimej sceny jak: Free Cooperation, Young Power, Tie Break, Trebunie-Tutki, Izrael, R.A.P. oraz z jamajskim zespołem Twinkle Brothers. Natomiast Tadeusz Sudnik to jedna z najważniejszych postaci polskiej awangardy muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Współpracował między innymi z Krzysztofem Knittlem, Andrzejem Bieżanem, oraz nagrywał z całą plejadą znakomitych muzyków jazzowych: Tomaszem Stańką, Adamem Pierończykiem, Aleksandrem Koreckim, Apostolisem Anthimosem i Andrzejem Przybielskim.

W muzyce Fumanka w całość łączą się wpływy muzyki afrykańskiej, jazzu, rocka, muzyki alternatywnej. Wszystko to zgrabnie przeplata się z transową pulsacją elektroniki tworząc niezwykły klimat opowieści z bardzo odległych krain.


Krążek tria Fumanek to typowa produkcja bazująca na wrażliwości i empatii jego członków, zbudowana na doświadczeniu improwizatorskim negująca wydumane kompozycje czy formy, jednak wolna od przymilnej nachalności. Jedni powiedzą chill-out, inni transowy jazz ambientowy, a jeszcze inni będą się pukać w głowę negując jakąkolwiek jazzowość tej płyty. I w istocie ci ostatni będą mieć wiele racji. Rzecz w tym, że nigdzie nic słyszałem, aby Fumanek aspirował do miana zespołu jazzowego. Oczywiście jeśli improwizacje uznać za sól jazzu, to można przyjąć klucz do recenzji tej płyty na łamach z gruntu jazzowego magazynu jakim jest JAZZ FORUM.

Ta bezpretensjonalna muzyka to efekt liczącej już 15 lat współpracy muzyków, którzy z niejednego kotła zupę jedli. Pochodzący z Senegalu Mamadou Diouf ma na koncie współpracę między innymi z zespołem Voo Voo, Tam Tam Project, Habakuk, Virtual
J@zz Reality i wokalistką Anną Marią Jopek. Z multiinstrumentalistą Włodzimierzem Kiniorskim spotykają się od wielu lat przy okazji rozmaitych projektów – wspólnie nagrali między innymi album „African Snow” i tworzyli muzykę dla Teatru im. Witkacego w Zakopanem. Włodzimierz Kiniorski w trakcie swojej kariery artystycznej grał i nagrywał z takimi legendami rodzimej sceny jak: Free Cooperation, Young Power, Tie Break, Trebunie-Tutki, Izrael, R.A.P. oraz z jamajskim zespołem Twinkle Brothers. Natomiast Tadeusz Sudnik to jedna z najważniejszych postaci polskiej awangardy muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Współpracował między innymi z Krzysztofem Knittlem, Andrzejem Bieżanem oraz nagrywał z całą plejadą znakomitych muzyków jazzowych takimi jak Tomasz Stańko, Adam Pierończyk, Aleksander Korecki, Apostolis Anthimos i Andrzej Przybielski.

Założeniem formacji jest połączenie muzyki afrykańskiej, jazzu, rocka, muzyki alternatywnej. Celem muzyków jest to, aby całość zgrabnie przeplatała się: „z transową pulsacją elektroniki tworząc niezwykły klimat opowieści z bardzo odległych krain”. I tak się dzieje, Raz jest bliżej do wspomnianej afrykańskości, kiedy indziej zmierzamy w stronę klubowych brzmień tak modnych choćby z serii płytowej Buddah Bar. Każdy z muzyków robi na tej płycie to, co od lat czyni najlepiej, stąd sama muzyka nie zaskakuje. Granice miedzy tym, co ustalone a tym co wyimprowizowane, zacierają się. Afrykański zaśpiew Mamadou wprowadza tę muzykę w sposób naturalny w rejony etniczne, arsenał elektroniczny Sudnika zdaje się to wszystko spinać w konkretne ramy. A nad tym wszystkim szybuje niespokojny duch Kiniora.

Choć formalnie to osiem utworów, to bardziej odczytuję to granie jako całość. I może skoda, że wydawca nie pokusił się o jakieś scalenie tego w jedną opowieść. Jestem pewien, że album znajdzie wielu sympatyków, zwłaszcza w kręgach miłośników brzmień klubowych. Niemniej, przed wyznawcami jazzowej ortodoksji rozwieszam wielki szyld: porzućcie wszelką nadzieję.

Piotr Iwicki


1. Randez-Vous   9:34
2. Ye Ye Humade   9:03
3. Ship "Joola"   4:33
4. Alin Sitoe Diatta   12:50
5. Lat Dior Diop   9:04
6. La Savanne   3:27
7. Nangu (Accept)   13:41
8. Arachis   7:15


Soprano Saxophone, Tenor Saxophone, Bass Flute, Electric Guitar, Djembe, Vocals, Percussion – Włodzimierz Kiniorski
Synthesizer, Recorded By, Mixed By, Computer, Electronics – Tadeusz Sudnik
Djembe, Percussion, Vocals – Mamadou Diouf

Artwork, Graphic Design – Damian Bydliński

https://www.youtube.com/watch?v=0fNIh_R2dMg

NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY POLSKI KMIOT... POBIERAJĄC UDOSTĘPNIAJ... UDOSTĘPNIAJ TAKŻE PO POBRANIU!

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START JAK BĘDĄ CHĘTNI...                     100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
FUMANEK - FUMANEK (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
FUMANEK - FUMANEK (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
SBB - WELCOME: 40TH ANNIVERSARY 1978-2018 (2018) [DVD5] [FALLEN ANGEL]
SBB - WELCOME: 40TH ANNIVERSARY 1978-2018 (2018) [DVD5] [FALLEN ANGEL]
TOTENMESSE - TO (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
TOTENMESSE - TO (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
DON AIREY - ONE OF A KIND (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
DON AIREY - ONE OF A KIND (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
REINFECTION - THEY DIE FOR NOTHING (1999/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
REINFECTION - THEY DIE FOR NOTHING (1999/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
REINFECTION - THEY DIE FOR NOTHING (1999/2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
REINFECTION - THEY DIE FOR NOTHING (1999/2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
KRIEGSMASCHINE - APOCALYPTICISTS (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
KRIEGSMASCHINE - APOCALYPTICISTS (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
DON AIREY - ONE OF A KIND (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
DON AIREY - ONE OF A KIND (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować