MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: CAMERA OBSCURA TWO [CO2] - DAYS ÖF DEMOS (2021) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
CAMERA OBSCURA TWO [CO2] - DAYS ÖF DEMOS (2021) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Dodał: umezrorv
Data: 03-05-2021
Rozmiar: 65.38 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: MUZYKA -> ZAGRANICZNA
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 1
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...


Debiutancki album niesamowitego włoskiego, skład którego tworzą: Alberto Penzin (SCHIZO), Giulio The Bastard (CRIPPLE BASTARDS), Andrea Ragusa, Marco Mastrobuono (HOUR OF PENANCE) oraz Giuseppe Orlando (NOVEMBRE). “D.O.D.” to zbiór dziewięciu utworów będących mieszanką thrash metalu, crossover, grindcore'a jak również death metalu i hardcore/punk. Płyta z pewnością przypadnie do gustu fanom takich zespołów jak DISCHARGE, BULLDOZER, NIHILIST, HELLHAMMER, TERRORIZER, REPULSION, KILLING JOKE, S.O.D.!

Karol i jego Selfmadegod Records na początku Anno Bastardi 2021 wyłuskali dla nas kolejny, ciekawy projekt, który narodził się w czeluściach undergroundu. Mowa tu o włoskim ansamblu Camera Obscura Two [CO2], w skład którego wchodzą muzycy powiązani w różnym stopniu z Cripple Bastards, Schizo, Novembre i Hour of Penance. Gdy zobaczyłem w newsach zapowiedź ich pierwszego albumu, ciekaw byłem, co też stworzą ci doświadczeni muzycy, którzy w swych macierzystych zespołach grali jakby nie patrzeć nieco odmienną od siebie muzę. Moja ciekawość została zaspokojona, gdyż jestem już po kilku odsłuchach tego materiału, a jeżeli kogoś z Was, drodzy pożeracze ekstremalnej muzyki nadal intryguje, co też stworzyli Ci zacni panowie, to zapraszam do lektury poniższej recenzji. Bez zbędnego owijania w bawełnę śpieszę zatem donieść, iż „DÖD” to bardzo satysfakcjonujący, energetyczny i na swój sposób odświeżający kawałek ekstremalnej muzy. Mieszają się tu bowiem w jednym tyglu brutalne i gwałtowne dźwięki, które swe korzenie mają w kilku gatunkach. Spotkamy tu zatem elementy intensywnego Grindcore’a, korzennego Thrash Metalu, metalicznego, ziarnistego Hardcore/Punk’a, nieco Death Metalowych struktur, czy też patentów zaczerpniętych z soczystego Crust’a. Nie jest to jakaś totalna, nieczytelna masakra, podroby nie latają tu na wysokości lamperii, mimo to jednak moc i siła oddziaływania zawartych tu wałków jest naprawdę spora, a do tego płytka ta ma ukierunkowany bardziej na klasykę, swoisty drive i charakterystyczny surowy flow, a to sprawia, że materiał ten żre jak cholera. Wszystkie te bezkompromisowe dźwięki, choć nieraz leżące na odległych od siebie biegunach, zostały na tej płycie umiejętnie ze sobą połączone i stworzyły konglomerat, który sam w sobie jest nową, spójną i zwartą całością, choć każdy z elementów stworzonych do jego budowy zachował tu swą tożsamość. Ów gatunkowy indywidualizm udało się na tym albumie utrzymać także dzięki produkcji tego krążka. Brzmienie, mimo że mocne, przybrudzone i nasycone odrobiną rdzy jest zarazem dynamiczne, dosyć przestrzenne i organiczne, dzięki czemu każdy z instrumentów może się w tej gęstwinie bez problemu wypowiedzieć. Konkludując: pierwsza płyta miłośników pizzy i makaronów to solidnie kopiąca po dupie propozycja, a zarazem bardzo dobry crossover poprzez tradycyjne, klasyczne, pierwotnie bezkompromisowe dźwięki, który może spodobać się zarówno fanom Discharge, S.O.D., Bulldozer i Killing Joke, jak i Repulsion, czy Terrorizer. Fajna, warta choćby kilku przesłuchań płytka. Ja to kupuję z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Hatzamoth

Lubię poznawać zespoły, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. Często trafiają się perełki, ale równie często zespoły, których muzyka jednym uchem wleci, a drugim wyleci. Tymczasem gdzieś pomiędzy odnajduję właśnie bohaterów dzisiejszej recenzji, czyli polsko-włoską kolaborację o nazwie Camera Obscura Two (lub, jak kto woli, CO2).

Materiał zawarty na debiutanckim albumie grupy to, najkrócej mówiąc, mieszanka death i grindu. Utwory są agresywne, konkretne i niezostawiające cienia wątpliwości co do przekazu. Grupa nie tylko hołduje takim gigantom jak Napalm Death czy Terrorizer, ale dzięki brzmieniu riffów i perkusyjnych zagrywek wprowadza do swoich kawałków wyraźne elementy klasycznego rocka. To bardzo ciekawie ubogaca całą muzykę CO2 i może stanowić furtkę, dzięki której dotrze ona do szerszego grona odbiorców (co jest bardzo prawdopodobne). Ciekawostką jest również to, że w zespole mamy dwie gitary basowe, co dodaje jeszcze większego ciężaru muzyce. Powiem szczerze, że nie jestem fanem takich zabiegów jak podwójny bas, ale tutaj sprawdza się to bardzo zacnie. Jedna gitara nie przeszkadza drugiej i do tego dobrze się uzupełniają. Pomysł na plus.

Na debiutanckim albumie zespół postanowił również zabawić się długością utworów. Mamy tutaj trwający poniżej minuty „She’s The Enemy”, a także (tu zaskoczenie) ambientową wstawkę w postaci „Ghost Track”, która brzmi, jakby ktoś eksperymentował z gitarą basową właśnie. Transowy bas jednak znika i z mocą bomby uderza w nas „Swamp Angel”, po którym nastaje kończący płytę „Deathstress”, wchodzący z buta klasycznym, heavymetalowym riffem (good job, panowie). Dziewięć numerów tak różnorodnych, pomimo wspólnego rdzenia, że na sto procent ta płyta będzie dobrym kąskiem dla wybrednych słuchaczy, którzy oczekują nie tylko hałasu i wpierdolu, ale również dobrego groove’u i balansu.

Jeśli szczęście i konsekwencja w działaniu dOPISzą, grupa CO2 stanie się jasnym punktem na mapie nowatorskiego, ciężkiego grania. Ze mną ten album nie zostanie na zawsze, ale życzę ekipie wszystkiego najlepszego i powodzenia. Solidnie wykonana praca.

Michał Drab


1. My Ways Are Not Your Ways
2. To Bleed to Feel Alive
3. Stalked by the Eye of No God
4. Need for Limited Loss
5. (She's) The Enemy
6. The Bitterest Drop (Part 1)
7. [hidden track]
8. Swamp Angel
9. Deathstress


https://www.youtube.com/watch?v=oOpb440I0F0

NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY POLSKI KMIOT... POBIERAJĄC UDOSTĘPNIAJ... UDOSTĘPNIAJ TAKŻE PO POBRANIU!

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...                  100% Antifascist
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
CAMERA OBSCURA TWO [CO2] - DAYS ÖF DEMOS (2021) [WMA] [FALLEN ANGEL]
CAMERA OBSCURA TWO [CO2] - DAYS ÖF DEMOS (2021) [WMA] [FALLEN ANGEL]
FIGHT - K5: THE WAR OF WORDS DEMOS (2007/2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
FIGHT - K5: THE WAR OF WORDS DEMOS (2007/2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
FIGHT - K5: THE WAR OF WORDS DEMOS (2007/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
FIGHT - K5: THE WAR OF WORDS DEMOS (2007/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
METALLICA - THE $5.98 EP-GARAGE DAYS RE-REVISITED (1987/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
METALLICA - THE $5.98 EP-GARAGE DAYS RE-REVISITED (1987/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
METALLICA - THE $5.98 EP-GARAGE DAYS RE-REVISITED (1987/2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
METALLICA - THE $5.98 EP-GARAGE DAYS RE-REVISITED (1987/2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
ROBIN TROWER - LONG MISTY DAYS (1976/2019) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ROBIN TROWER - LONG MISTY DAYS (1976/2019) [WMA] [FALLEN ANGEL]
ROBIN TROWER - LONG MISTY DAYS (1976/2019) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
ROBIN TROWER - LONG MISTY DAYS (1976/2019) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Morbid Angel - Official Demos 1986-1988
Morbid Angel - Official Demos 1986-1988

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować