MENU

KATEGORIE

TOPLISTA

Torrent: Newsweek Polska 18 / 2021 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 18 / 2021 [PL] [PDF]  [FIONA9]
Dodał: umezrorv
Data: 09-06-2021
Rozmiar: 15.46 MB
Seed: 1
Peer: 0
Pobierz torrent

  • *
Głosów: 0
Kategoria: KSIĄŻKI -> KSIĄZKI / GAZETY
Zaakceptował: nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 7
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
OPIS:
Newsweek 18/2021

..::(Info)::..

Format: PDF
Rozmiar: 11 MB
Ilość stron: 77
Jakość: db
Wersja Językowa: Polska
Rodzaj Kompresji: RAR
Dane naprawcze: Brak
Hasło: Brak

..::(Opis)::..

TEMAT Z OKŁADKI
LEWY KWIETNIOWY Lewica jednym ruchem wybawiła PiS z kłopotów, rozwalając ideę zjednoczonej opozycji i negocjacje samorządów z rządem w sprawie Funduszu Odbudowy. Czy jej elektoratowi to się spodoba?

POŻYTECZNI TOWARZYSZE KACZYŃSKIEGO Czy Czarzasty, Zandberg i Biedroń pomogą PiS zbudować antyeuropejską dyktaturę za unijne pieniądze.

WSTĘPNIAK
SZTANDAR WYPROWADZIĆ Tak fatalnej transakcji w ostatnich dekadach chyba nie było. Parlamentarne ugrupowanie oddało wszystko, co miało – ideały, godność i cnotę – za plastikową torbę z delikatesów Jarek i Mateusz – pisze Tomasz Lis.

SPOŁECZEŃSTWO
LEKCJA POKORY Trwanie w oczekiwaniu, kiedy to się skończy i wrócimy do normy, uznałam za absurdalne na dłuższą metę i szkodliwe. Trzeba żyć, po prostu żyć – mówi aktorka Agata Buzek.

OFENSYWA STRACHU Antyszczepionkowcy są coraz bardziej aktywni. Za pomocą kłamstw i zmyślonych teorii spiskowych próbują wzniecać lęk przed szczepieniami na COVID-19. Już nie tylko w internecie.

MECHANIZM PRZETRWANIA Wspólna pula genów nie wystarczy, żeby miłość dziecka do rodzica trwała do grobowej deski. Wiem, że pisząc tak o swoim ojcu, przełamuję tabu – Aleksandra Zbroja opowiada o dzieciństwie z ojcem alkoholikiem i swojej książce „Mireczek”.

KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA Kochał ją PRL, kochają ją dziś młode mieszczuchy i Polska powiatowa. Beata Kozidrak właśnie wydaje autobiografię.

OSTRE CIĘCIA W autobusie na Słowację tylko Jolka była „turystką” sterylizacyjną, pozostałe jechały na aborcję. Jedna z nich powiedziała: „Też bym się podwiązała, gdybym wcześniej miała taką szansę”.

HISTORIA
PRAWDA O ROBINSONIE CRUSOE Najsłynniejszy rozbitek, unieśmiertelniony piórem Daniela Defoe, do dziś podziwiany za przetrwanie na bezludnej wyspie, był tak naprawdę bezwzględnym piratem, a jego pobyt na wyspie – karą.

ŚWIAT
CZAS APOKALIPSY Druga fala pandemii rzuciła Indie na kolana. Brakuje nie tylko miejsc w szpitalach, ale nawet drewna do kremacji ofiar. Kraj uratować może tylko przyspieszenie szczepień.

NADCHODZI LE PEN Nienawiść francuskiej lewicy do Macrona może przynieść prezydenturę skrajnej prawicy.

WIELKIE GODY Amerykańscy naukowcy i media wieszczą, że efektem pandemii będzie nowa rewolucja seksualna.

BIZNES
CHCIWOŚĆ ALBO ZDROWIE W ubiegłym roku banki centralne „wydrukowały” równowartość 4 bilionów dolarów, w tym roku dołożą 2,8 biliona. Ale przyjdzie taki rok, kiedy ograniczą tempo pompowania i wówczas zejdzie część powietrza z tej bańki – mówi Sebastian Buczek, prezes TFI Quercus.

FORTUNA Z LATEKSU Krakowski Mercator zarobił krocie na rękawiczkach ochronnych i wyrósł na globalnego gracza. Czy po pandemii zdoła utrzymać się na szczycie?

NAUKA
POLUB MOJE ŻYCIE! Lajkowanie, szerowanie, serduszka, pochlebne komentarze – za przejawy wirtualnej akceptacji oddajemy wiele. Nawet własne zdrowie psychiczne.

MISTRZOWIE SURWIWALU Wilki jako jedne z nielicznych wielkich ssaków przeżyły ocieplenie klimatu po epoce lodowcowej. Naukowcy właśnie odkryli, jak udało im się przetrwać.

KULTURA
TRZYMAJ MNIE, AŻ SIĘ WKURZĘ Jej bohaterki to kobiety przeciętne, niewyróżniające się talentem ani urodą. Ale ona sprawia, że stają się wyjątkowe. I dzięki nim ma już trzy Oscary.

KIEDY NIE WIEMY, JAK JEST NAPRAWDĘ – Chciałem uchwycić ten dojmujący moment, kiedy zamieniamy się w rodziców naszych własnych rodziców – mówił mi reżyser Florian Zeller. Jego debiutancki film „Ojciec” zdobył właśnie dwa Oscary.

GENIUSZE I SAMOBÓJCY Był z pokolenia piekielnie zdolnych pisarzy pijaków, szaleńców i przedwcześnie zmarłych nieszczęśników. Dziś Dezső Kosztolányi jest klasykiem. Właśnie ukazała się u nas jego powieść „Złoty latawiec”.

PIĘŚĆ W GARDLE – Pozwólcie, bym sprawiła, że poczujecie się niedobrze – mówi Ottessa Moshfegh, którą okrzyknięto największym talentem amerykańskiej literatury. Właśnie ukazał się u nas tom jej opowiadań „Tęsknota za innym światem”.

KULTURALNY PRZEWODNIK „NEWSWEEKA” Najlepsze płyty, książki, filmy, wystawy w tym tygodniu.

FELIETONY
KRZYSZTOF VARGA

ZBIGNIEW HOŁDYS

KRZYSZTOF MATERNA

DARIUSZ ĆWIKLAK

[img]https://i.postimg.cc/Xv2TJD5D/0-news-18-21.jpg[/img]
DETALE TORRENTA:[ Pokaż/Ukryj ]

Podobne pliki
Newsweek Polska 14 / 2021 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 14 / 2021 [PL] [PDF]  [FIONA9]
Newsweek Polska 11/2021 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 11/2021 [PL] [PDF]  [FIONA9]
Newsweek Polska 17 / 2021 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 17 / 2021 [PL] [PDF]  [FIONA9]
Newsweek Polska 9 / 2021 [PL] [PDF] [sfpi] [FIONA9]
Newsweek Polska 9 / 2021 [PL] [PDF] [sfpi] [FIONA9]
Newsweek Polska 4 / 2021 [PL] [PDF] [sfpi] [FIONA9]
Newsweek Polska 4 / 2021 [PL] [PDF] [sfpi] [FIONA9]
Newsweek Polska 40 / 2020 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 40 / 2020 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 39 / 2020 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 39 / 2020  [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 26 / 2020 [PL] [PDF] [FIONA9]
Newsweek Polska 26 / 2020 [PL] [PDF] [FIONA9]

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się aby skomentować